Świąteczne inspiracje cz. 1 Dzieci w wieku 2 – 4 lata.

present-932219__340

Wybór idealnego prezentu na święta to trudne zadanie dla każdego rodzica, dziadka czy cioci. W końcu Mikołaj musi stanąć na wysokości zadania i sprostać wymaganiom małego człowieka. Prezenty świąteczne warto kupować z głową, by dziecko mogło się nimi bawić dłużej niż kilka dni i sprawiły mu niesamowitą radość. W tym artykule podpowiadamy, jakie prezenty będą najlepsze dla maluchów w wieku od dwóch do czterech lat.

Na co zwrócić uwagę wybierając świąteczny prezent dla dziecka?

Prezent świąteczny musi przede wszystkim sprawić dziecku radość. Dlatego warto pamiętać o dostosowaniu zabawki do wieku obdarowywanego malucha. Dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat można wybrać zarówno zabawki kreatywne, takie jak klocki, puzzle czy nawet zestawy do malowania, ciastoliny i tym podobne. Pamiętajmy ażeby zabawka była dostosowana do wieku i rozwoju dziecka, tak by maluch w pełni mógł z niej korzystać.

Wybierając zabawkę dla dziecka zwróć także uwagę czy będzie ona w pełni bezpieczna dla malucha. Zabawka nie może mieć żadnych ostrych czy ruchomych elementów i musi być wykonana z bezpiecznych materiałów. Najlepiej jeśli posiada certyfikaty bezpieczeństwa.

Jakie zabawki wybrać dla dwu, trzy i czterolatków na świąteczny prezent?

Jeśli chcesz rozbudzić kreatywność dziecka, postaw na proste w formie zabawki, które będą zachęcały malucha do różnorodnych działań. Przykładem takich zabawek mogą być zabawki pozwalające odgrywać różnorodne role. Możesz wybrać zestaw kuchenny – kuchnię stojącą z akcesoriami, w której powstaną wyborne potrawy, które będzie kosztować cała rodzina. Może to być zestaw drewnianych torów i samochodzików wraz ze sklepikami, drzewkami i wieloma innymi elementami, które pozwolą zbudować miasto i dadzą maluchowi długie godziny wybornej zabawy. Samochodziki mogą zostać zastąpione przez wozy cyrkowe, które będą przygotowywały się do rozłożenia cyrku w pokoju, jaki w kilka chwil zamieni się w cyrkową arenę.

f7d0d31b42e38d0f4e9c5d35eb0c805c

znajdziesz na: https://babysdream.pl/zabawki-gotowania-kuchnia–dzieci

7ca962b5dd7bf483202a6368ce81c862

znajdziesz na: https://babysdream.pl/majsterkowanie-warsztat-narzedzia-dla-dzieci

Inną propozycją, z której na pewno ucieszy się każde dziecko będzie zestaw instrumentów muzycznych. W końcu w każdym dziecku drzemie mały muzyk.

Instrumenty muzyczne można wybrać z tworzyw sztucznych, jednak bardziej wytrzymałe będą te wykonane z drewna. Jeżeli wybierasz zestaw instrumentów zwróć uwagę by były one różnorodne i wielokolorowe, by dziecko chętnie po nie sięgało, ale co jest równie ważne to to by przy wyborze instrumentów zwrócić uwagę by były one prawdziwe. By wydawały z siebie prawdziwe, przyjemne dla ucha dźwięki, a przez to uwrażliwiały młodego artystę.

4387e962e070086154d7944dc5a7edb1

znajdziesz tutaj: fantastyczny zestaw instrumentów muzycznych dla dzieci

Prezentem, który wywoła uśmiech na buzi dziecka w wieku 2-4 lat będzie z pewnością zestaw puzzli. Obecnie oferta producentów na tego rodzaju zabawki jest niezwykle szeroka. Można dostać puzzle tradycyjne, wykonane z drewna lub puzzle magnetyczne.  Układanki rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Sprawdzają się zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Godziny spędzone przy układankach z pewnością zaowocują w przyszłości. Rozwijają one bowiem zmysł artystyczny u dzieci, koordynację manualną a także logiczne myślenie. A co najważniejsze dają ogrom frajdy i zadowolenia dzieciom. 

fbad63751332ca1a977bb4a59addc5b5

znajdziesz na: Puzzle sensoryczne 20 elementów

Podobnie jest z klockami – dla najmłodszych polecamy duże klocki drewniane, które pozwolą na stworzenie prostych konstrukcji – wież czy domków. Dla trzy i czterolatków można wybrać bardziej skomplikowane zestawy z wieloma elementami, a także klocki magnetyczne.

79228344a8a905919e2168a256a7c675

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/NAUKA-ZABAWA-Klocki-drewniane-tor-kulkowy-Kubix-50-sztuk%2C-Janod/4052

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru podpytaj dziecko co lubi, napiszcie wspólnie list do św. Mikołaja.
Sprawmy by nasze dzieci poczuły magię tego wyjątkowego czasu jedynego w całym roku. I niech to nie będą tylko prezenty a smak prawdziwego rodzinnego ciepła:)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *