Świąteczne inspiracje – cz.2. Dzieci 0 – 12 miesięcy.

pexels-photo-238467

Co wydaje się być najlepszym atrybutem dziecka? Oczywiście zabawki! Trudno sobie wyobrazić, aby dzieci mogły żyć bez zabawy, która do lat szkolnych nieustannie im towarzyszy i je wszechstronnie rozwija. Najlepszym prezentem urodzinowym, imieninowym, Bożonarodzeniowym, na Mikołaja, a także tym bez okazji, są więc zabawki. Mogą je przyjmować w nieograniczonych ilościach i cieszyć się nimi spontanicznie oraz niezwykle żywiołowo. Dla tych najmłodszych dzieci niewątpliwie najważniejsze jest ciepło, poczucie bezpieczeństwa i bezgranicznej miłości. To my rozbudzamy w dzieciach ciekawość świata. Możemy sobie pomóc zabawkami dostosowanymi do możliwości poznawczych i ruchowych naszych szkrabów. Poniżej kilka propozycji na świąteczno – mikołajowy czas i nie tylko.

Przytulanki – uzewnętrznianie uczuć

Wiele pokoleń dzieci wychowało się na pluszakach. Niegdyś były to głównie misie. Dziś mamy najróżniejsze bajkowe czy zwierzęce postacie. Ważne, aby były wykonane z przyjemnego w dotyku materiału i dawały upust dziecięcym emocjom. Pluszak, który znajdzie się pod choinką będzie więc musiał dzielnie znosić miliony dziecięcych całusów, nieustanne przytulanie, a wręcz tarmoszenie, a czasem także podróż do przedszkola, jeśli dziecko traktuje je jako swojego towarzysza, z którym nie ma zamiaru się rozstawać. Dla najmłodszych dzieci jest wiele fantastycznych propozycji wiernego przyjaciela – pluszaka. Ważne by przy wyborze kierować się bezpieczeństwem, zwracać uwagę na jakość materiałów z których wykonana jest przytulanka, no i oczywiście na walory estetyczne.  To idealny prezent na 6 grudnia – Mikołaja, z pewnością zmieści się do każdego buta!

119a4c23e03555b79a5ba1b493585491

znajdziesz na: https://babysdream.pl/przytulanki-maskotki-dla-dzieci/1

Mata edukacyjna – coś dla zmysłów.

Osobiście uważam, że maty edukacyjne niosą za sobą same korzyści. Moje dzieci od początku swoich niemalże dni korzystały z dobrodziejstw maty. Pomagają maluchom spędzać czas na brzuszku, są bowiem uposażone w liczne atrakcje dla małych odkrywców a dzięki temu dzieci ćwiczą mięśnie brzucha i tułowia. Nie mówiąc już o pobudzaniu zmysłów – różnego rodzaju faktury, wydające dźwięki zabawki, kontrastowe barwy, szeleszczące elementy wszystko to sprawia, że dzieci są pobudzone do działania. Jest to idealna propozycja dla dzieci w wieku 0 – 12 miesięcy.

987ebaa951492f2be87eb1ddd4831ac2

znajdziesz na: https://babysdream.pl/mata-edukacyjna-do-zabawy-dla-dzieci

Zestawy świąteczne – estetyczne i praktyczne.

Świetnym prezentem dla maluszków są zestawy. Fantastyczna linia brytyjskiej firmy Ragtales zadbała zarówno o estetykę, bezpieczeństwo jak i przyjemny design. Seria przeuroczych przytulanek wraz z pasującymi do nich kocyków uprzyjemni każde wnętrze pokoju dziecięcego a co najważniejsze ma szansę stać się nieodzownym przyjacielem małego człowieka.

ee51c5fdd9691317e14d44eb845125c2

znajdziesz na: Zestaw przytulanek i kocyków fantastycznej marki Mimmo

Dla nieco starszych dzieci, które już potrafią siedzieć i rozpoczynają przygodę z samodzielnym jedzeniem proponuję zestawy francuskiej marki Les Deglingos. Komplet pięknych, niebanalnych naczyń przeznaczonych dla małych rączek można połączyć z oryginalnymi przytulankami z tej samej serii. Doskonały pomysł na prezent dla najmłodszych.

32051a12bde2c04636e9ac9f8ab2eab1

znajdziesz na: Les Delignos zabawna seria przytulanek i naczyń dla dzieci

Jakikolwiek prezent dostaną Wasze dzieci w dzień Mikołaja czy w Boże Narodzenie, niech będzie on podarowany z serca, przemyślany, nie najdroższy ani też najtańszy. Po prostu taki, który udowodni, że doskonale znacie swoje pociechy i potraficie odpowiadać na ich pragnienia oraz potrzeby.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *