Jaki prezent ucieszy najbardziej dwulatka?

child-619856_1280

Dwulatek, to istny żywioł! Każda mama dwulatka wie o tym doskonale. Nie usiedzi w miejscu, wszystko je ciekawi, zaczyna się interesować pracą dorosłych i naśladować czynności życia codziennego. Znając potrzeby dzieci w tym wieku, łatwiej dobierzemy odpowiedni prezent z okazji drugich urodzin.

Dla umożliwienia dziecku rozładowania potrzeby ciągłego ruchu przydatny byłby rowerek. Jednak dwulatek nie ma na tyle siły i koordynacji ruchów, by pedałować. Do jazdy na prawdziwym rowerku doskonale przygotowuje rowerek biegowy. Ćwiczenia na rowerku biegowym rozwijają poczucie równowagi, spostrzegawczość, koncentrację. Fantastycznym pomysłem jest rozwiązanie połączenia rowerka biegowego z hulajnogą.  Na początku maluszek opanowuje sposób odpychania się na rowerku biegowym, a gdy jest już gotowy, bez trudu i narzędzi, rowerek zamieniamy na hulajnogę i to za pomocą jednego guzika.
Idealny prezent dla aktywnego małego sportowca!!!!

28d76b84b028e7169b64d8ab79fbf373

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/Highwaybaby-2w1-hulajnoga-i-rowerek-1-Green%2C-Scootandride/2964

Kolejną naszą propozycją, jak najbardziej trafioną na drugie urodziny, będą różnego rodzaju zestawy, umożliwiające naśladowanie czynności osób dorosłych. Dzieci w tym wieku mają nieodpartą pokusę bycia “dorosłym”. Fascynuje ich nasz świat. Fajnym pomysłem dla dziewczynek będą kuchnie z wyposażeniem, domki i wózki dla lalek. Chłopcy zaś godzinami będą majsterkować w mini warsztatach. Chociaż nie sugerowałabym się podziałem na role. Moja córka wprost uwielbia do dzisiaj wszystko to co jest związane z majsterkowaniem, natomiast chłopcy odnajdują się znakomicie w roli szefa kuchni!!!! “Zabawa w dom” rozwija kreatywność u dzieci a odtwarzanie sytuacji znanych dziecku z codziennych sytuacji pozytywnie wpływa na jego wszechstronny rozwój. Kupując tego rodzaju prezent sprawimy mega frajdę naszym maluchom. Będziemy mogli posmakować oryginalnych potraw bądź będziemy uczestniczyć w procesie tworzenia.

f7d0d31b42e38d0f4e9c5d35eb0c805c

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/Kuchnia-duza-French-Cocotte%2C-Janod/2690

7ca962b5dd7bf483202a6368ce81c862

znajdziesz na: https://babysdream.pl/majsterkowanie-warsztat-narzedzia-dla-dzieci

Spośród szerokiej gamy zabawek, dla dwulatków dedykowane są przeróżne klocki, z których dzieci tworzą najrozmaitsze budowle. Zabawa klockami to nie tylko fantastyczna zabawa, ale i nauka. Rozbudzają ciekawość, rozwijają wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia. To także doskonały trening cierpliwości i ćwiczenia małej motoryki. Same korzyści!!!
Dobrym pomysłem jest połączenie klocków i puzzli. Uwielbiam takie 2 w 1. Można kierować zabawą w dowolnym kierunku. Idealne dla ciekawych świata!!!

 

35262bc4d943c8c3b322029290788ad3

 

 

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/NAUKA-ZABAWA-Klocki-puzzle-6w1-Alfabet%2C-Janod/2569

Przeróżne układanki, piramidy, pojazdy i domki, które można składać i demontować, zaciekawią dzieci i rozwiną ich w różnych sferach. Dziecko uczy się porządku, samodyscypliny, koncentracji uwagi. Rozwija koordynację wzrokowo – ruchową (ręka – oko) i sprawność manualną rąk. Naszą propozycją jest genialna, wykonana bardzo solidnie, a zarazem wzbudzająca ciekawość kostka edukacyjna. Każdy bok sześcianu to inna przygoda, inne doznania. Rozwija zmysły dziecka i wspomaga rozwój poprzez mnogość funkcji.

0431d0f8a4f4ee7ae44a1a3d4922b59b

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/REWELACYJNA-Kostka-edukacyjna-duza%2C-Janod/2616

Innym, bardzo trafionym prezentem dla dwulatka, może być wielofunkcyjna  tablica magnetyczna. Odpowiednio atrakcyjna tablica zachęci malucha do rysowania na niej a nie na ścianach. Na magnetycznej części tablicy dziecko może układać przeróżności z kolorowych magnesów, oswajać się z wyglądem literek i cyferek. Taka tablica to również rozwój artystycznych i manualnych zdolności dziecka. Nauka poprzez zabawę – to jest to co lubimy najbardziej!!!!

36c102d5ffa4eaea6027498d3345e9bf

 

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/HIT-Tablica-magnetyczna-edukacyjna-Triptik%2C-Janod/2650

Każdy prezent, to radość dziecka. Nasza w tym głowa, aby prezent nie tylko bawił ale i rozwijał. W przypadku dzieci dwuletnich bardzo ważne jest zaspokojenie potrzeby ruchu, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, dostarczanie bodźców, zachęcających do poznawania świata i stymulowanie czynności poznawczych i odpowiednie ich ukierunkowanie. Jest w czym wybrać, więc wybierajcie mądrze, z myślą o rozwoju dziecka.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *