Idealny prezent na pierwsze urodziny

first-birthday-1716748__340

 

Pierwsze urodziny! To ważny dzień,  trzeba go uczcić w szczególny sposób. W końcu wieku dziecka nie podajemy już w miesiącach, bo ma pełny roczek. Pierwsze, samodzielne kroki ma już za sobą, pierwsze ząbki też już się pojawiły i pierwsze słowa.Ważny etap w życiu malucha i rodziców. Każdy dzień to nowe doświadczenia, nowe umiejętności, nowe wyzwania do pokonania.  Mamy co świętować, bo minął rok w którym my rodzice uczyliśmy się nowej rzeczywistości a nasz skarb chłonął wszystko jak gąbka. Niesamowite!!!
Rok pełen naszych obaw i strachu, niepewności czy aby na pewno wszystko robimy dobrze. Jest co świętować!

Pamiętam jak Kajcia kończyła swój pierwszy roczek….I pamiętam, że dla mnie był to wyjątkowy dzień. Wspominałam wizytę w szpitalu – oczekiwanie a potem jej pierwszy oddech, spojrzenie i czułam jakby to było wczoraj, a przecież minął cały rok. A teraz kończąc roczek jest taka duża.

Jak uczcić ten dzień? Co kupić maleństwu? To następne dylematy.

Zwyczajowo pierwszy roczek to wydarzenie dla całej rodziny. Impreza urodzinowa musi być. Musi być tort, balony i oczywiście prezenty, ale najważniejsze to spotkanie najbliższych by powspominać rok pełen przygód małego jubilaty.

Co sprawić maluchowi, by mógł dalej odkrywać, rozbudzać ciekawość świata, rozwijać swoje umiejętności poznawcze, manualne, sensoryczne? Musi to być coś co dziecko zainteresuje na dłużej. W drugim roku życia dziecko interesuje się wszystkim, ale nie wszystko jest dla niego odpowiednie. Lubi zaglądać, składać i rozbierać różne rzeczy. Ciekawi go niemalże wszystko….

Moją pierwszą propozycją, którą wprost uwielbiam a co najważniejsze uwielbiają przede wszystkim dzieci to KLOCKI. Ponadczasowe i bardzo rozwijające. Wspierają rozwój umiejętności motorycznych i koordynacji.  Dla malucha najodpowiedniejsze będą kolorowe klocki z różnymi motywami. Takie, z których można układać wieże, zamki i cokolwiek co przyjdzie do głowy małemu konstruktorowi.  Doskonałe dla roczniaka, który będzie miał zarówno frajdę z układania klocków, budowania ale także przewracania wież – istne szaleństwo!!! Ważne, aby klocki były wykonane z bezpiecznego tworzywa, pokryte bezpieczną farbą, bo to jeszcze wiek w którym dziecko wszystko wkłada do buzi. Poniżej podsyłam Wam fajną propozycję klocków, które mieszczą się w drewnianym wózeczku. Czyli 2w1 idealny towarzysz wspólnych spacerów!!!!

19f1a3a14155affb9d95f2adbdb150ef

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/Wozeczek-do-ciagniecia-z-klockami-Baby-Forest%2C-Janod/3930

Fantastycznym pomysłem na roczek jest wszystko to co wspomaga małą motorykę, koordynację, trenuje pamięć, pomaga uczyć kolorów i kształtów, rozwija umiejętność logicznego myślenia. Na rynku można znaleźć wiele fajnych platform, kostek edukacyjnych. Ja dla Was wybrałam platformę edukacyjną francuskiej marki Janod. Bardzo cenię tę markę za przemyślany dobór elementów z których stworzona jest zabawka, za bezpieczne i najwyższej jakości materiały z których jest wykonana, precyzyjne wykonanie i świetny design. Godne polecenia!!!!

259eded9fcd910e814eef51b1ca2ecb3

 

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/Platforma-edukacyjna-Los-i-lisek-Baby-Forest%2C-Janod/4088

Instrumenty!!!! To jest to co dzieci naprawdę cieszy, wciąga daje tyle doznań. Instrumenty dla dzieci w szczególności tak małych powinny być solidne, bezpieczne, ale ważne jest to ażeby to były instrumenty prawdziwe a nie jakaś tam imitacja. Moja córeczka w okolicach roku otrzymała swoje pierwsze pianinko, do dziś dzień pamiętam poranki pełne muzycznych brzdąkań i próby samodzielnej gry. Wspaniałe!!! Rozwijające, uczące wrażliwości muzycznej no i te pierwsze melodie w wykonaniu małego wirtuozy. Polecam!!!

4387e962e070086154d7944dc5a7edb1

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/Zestaw-instrumentow-Confetti%2C-Janod/3763

Teoretycznie kuchnie, bądź stoły do majterkowania przeznaczone są dla starszych dzieci natomiast z autopsji wiem, że takie roczniaki potrafią godzinami przy takim stole urzędować. Układają, wkładają, wykładają, podają, naprawiają wszystko co jest możliwe. Zachwytów nie ma końca. Jeśli decydujecie się na tego typu prezent to z pewnością Wasz maluch musi stabilnie stać i już pewnie się poruszać. Świetnym rozwiązaniem jest drewniana kuchnia wózek – pchacz, przeznaczona dla dzieci od 1 roku życia. Unikalne połaczenie zabawy w dom z możliwością używania zabawki jako wózka – pchacza, rozwija umiejętności dziecka na wielu poziomach.

e59a777ed1ae11f21e4cba13352f2632

znajdziesz na: https://babysdream.pl/pl/p/Wozek-kuchnia-z-akcesoriami-French-Cocotte%2C-Janod/2692

Gratuluję wszystkim rodzicom tego intensywnego a zarazem fantastycznego roku. Pierwszy roczek to wyzwanie nie tylko dla nas ale i dla naszych pociech. Niech każdy kolejny dzień będzie wypełniony ciekawą zabawą poznawania świata.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *